İstanbul’un En İyi 5 Kahvaltı Mekanı

Sizlere haftasonuna erken başlamak için güzel bir neden sunuyoruz. Özenle seçtiğimiz bu mükemmel kahvaltı mekanlarında kahvaltı etmek için can atacaksınız. Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu gibi yerken belkide en çok zevk alınan öğünüdür. Besleyici ve lezzetli bir kahvaltı olduğunda masadan kalkmamak için uzattıkça uzatırız. Bu yazıda işte kahvaltınızı hiç bitirmek istemeyeceğiniz mekanları sizler için sıralamak istedik. Her birinde büyük bir zevkle kahvaltı edebilirsiniz. Bizden selam söylemeyi de unutmayın…

Happy Moon’s Köşk, Fenerbahçe

Happy Moon's Köşk

Açık bir gökyüzü ve öteden gelen bir deniz havası. İşte bunlar Happy Moon’s Köşk’ü anlatabilecek iki güzel tanımlama. Nutella reçeller ve bal, kızartmalar, bir çok çeşit peynirlerle dolu dolu bir serpme kahvaltının yanında size pazar günleri saat 14:00’a kadar sunulan açık büfeyle güzel bir haftasonu yaşatmaya aday. Ayrıca size eşlik edecek sevimli kedilere de rastlamanız oldukça mümkün. Bu haftasonu yolunuzu fenerbahçe’ye çevirmeye ne dersiniz ?

Adres: Kalamış Cad. No:89 Köşk Apartmanı No:23 5-C Kadıköy / İstanbul

Cafe Zanzibar, Caddebostan

cafe zanzibar

Hafta içi geniş geniş, yayıla yayıla kahvaltı yapamayanlar için bir mekan seçtik. Bu mekanın özelliği onlarında hafta içi sizi düşünüp kahvaltı vermemeleri, yani sadece hafta sonları kahvaltı servisleri bulunuyor. Caddebostan’ı sevenler için bırakamayacakları bir lezzet durağı olacak olan Cafe Zanzibar, üzerinde dumanıyla gelen ekmeklerle kalbinizi fethedecektir. Kahvaltı sonrası caddebostan sahilinde yürümekte ayrı bir artısı.

Adres: Cemil Topuzlu C. N:102/A Irmak Okulları Yanı Caddebostan / Kadıköy

Lokma, Rumelihisarı

lokma

Okunacak, kurcalayacak; kitap,dergi,gazete,telefon,tablet gibi eşyalarınızı bu mekana giderken yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. Zira mükemmel manzarasıyla beraber akşama kadar kalkmak istemeyeceğiniz bir mekana doğru gidiyorsunuz. Sipariş ettiğiniz kahvaltıyla beraber manzara birleşince de şöyle unutulmaz bir kahvaltıya imza atmış olacaksınız. Ayrıca haftasonu gitmek isteyenlerin yer bulmak için erken kalkmasının zorunlu olduğu mekanlardan birisidir.

Adres: Yahya Kemal Cad. No:18 Rumelihisarı / İstanbul

Mangerie, Bebek

Mangerie

Klasik kahvaltılardan sıkıldınız ve arasıra değişik bir şeyler mi arıyorsunuz ? İşte Mangerie böyle bir yer. Çeşit çeşit kekler ve brownielerle aklınızı başınızdan alacak lezzetlerle dolu bir mekan. Hem boğaz hem bebek manzarasını aynı anda yaşamaksa gerçekten muhteşem bir deneyim. Ayrıca sadece kahvaltı değil başka lezzetlerini de denemeye gelmelisiniz.

Adres: Cevdet Paşa Caddesi No:69 Küçükbebek / İstanbul

Aşşk Kahve, Kuruçeşme

assk kahve

Vejetaryenlere özel yiyecekleri, renkli renkli ekmekleri, ilginç çayları, değişik reçelleri ve balıyla zengin bir menüye sahip. Haftasonu denizdeki martıları selamlayarak kahvaltı yapmak isteyenleri tercihi olacak bir mekan. Ayrıca organik yiyeceklere önem verenler için de ideal bir mekan. Soslar ev yapımı, ballar özel üretim, zeytinler köy zeytini. Dev poaçaları tatmayı unutmayın…

Adres: Muallim Naci Caddesi No: 64, Kuruçeşme / Beşiktaş

 

 

 

Paylaşmayı Unutmayın!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*